Διοργάνωση Επιμορφωτικής Συνάντησης των Εκπαιδευτικών του Σχολείου με το Επιστημονικό Προσωπικό του ΚΕΔΔΥ Σερρών με θέμα: «Αξιολόγησης παιδιών με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες»

Τελευταία Ενημέρωση στις Τρίτη, 19 Ιουλίου 2016

Στις 25/3/2016 πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτικό σεμινάριο για τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας, σε συνεργασία με το Κέντρο Διαφοροδιάγνωσης, Διάγνωσης και Υποστήριξης Ειδικών Εκπαιδευτικών Αναγκών (ΚΕΔΔΥ) Σερρών. Θέμα του σεμιναρίου ήταν η «Αξιολόγηση των παιδιών με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες» και επιμορφωτές τα επιστημονικά στελέχη του ΚΕΔΔΥ Σερρών
Ο Δ/ντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας ευχαριστεί θερμά τη Δ/ντρια του ΚΕΔΔΥ ΣΕΡΡΩΝ κ. Φωτεινή Μακράκη και το Επιστημονικό Προσωπικό του, για τη πολύτιμη συνεργασία.