Διοργάνωση Επιμορφωτικού Σεμιναρίου για Εκπαιδευτικούς του σχολείου, σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης «ΟΑΣΙΣ» με θέμα: «Διαχείριση σχολικής τάξης»

Τελευταία Ενημέρωση στις Τρίτη, 19 Ιουλίου 2016

Στις 7/3/2016 πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης «ΟΑΣΙΣ» βιωματικό σεμινάριο για τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας, με θέμα «Διαχείριση σχολικής τάξης» με συντονίστρια το επιστημονικό στέλεχος του ΟΑΣΙΣ κ. Φανή Καραγκιόζη.
Στο σεμινάριο, αναπτύχθηκαν θέματα αντιμετώπισης των παιδιών με δυσκολίες συμπεριφοράς, καλλιέργειας κοινωνικών και συναισθηματικών δεξιοτήτων για τη μείωση ή και εξάλειψη των παραγόντων επικινδυνότητας.
Ο Δ/ντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας ευχαριστεί θερμά το Επιστημονικό Προσωπικό του ΟΑΣΙΣ για τη πολύτιμη συνεργασία.