Έναρξη σχολικής χρονιάς

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 16 Σεπτεμβρίου 2021
Την Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου, ήχησε το πρώτο κουδούνι της νέας σχολικής χρονιάς και το σχολείο μας άνοιξε τις πόρτες του, για να υποδεχθεί τους μαθητές και τις μαθήτριες μας.
Τον καθιερωμένο αγιασμό τέλεσαν, τηρουμένων όλων των απαραίτητων μέτρων, οι ιερείς της ενορίας μας και  παρακολούθησαν αντιπροσωπία μαθητών, καθηγητών και γονέων, ενώ οι υπόλοιποι μαθητές δέχτηκαν την ευλογία στις τάξεις τους.
Αφού καλωσορίσαμε τους μαθητές, διανεμήθηκαν τα βιβλία και συζητήσαμε τα μέτρα προστασίας και τους κανόνες που διέπουν την σχολική ζωή, ανανεώσαμε το σχολικό ραντεβού για την επόμενη μέρα.
Χρέος όλων μας, είναι να διασφαλίσουμε μια ασφαλή και δημιουργική σχολική χρονιά, να φροντίσουμε για την μαθησιακή πρόοδο των παιδιών μας, και να τους παρέχουμε την στήριξη που χρειάζονται για να συνεχίσουν να προσπαθούν, να προοδεύουν, να πιστεύουν και να υπερασπίζονται τα όνειρα τους.
Καλή σχολική χρονιά!