Από τον σχολικό εκφοβισμό στις θετικές διαπροσωπικές σχέσεις

Τελευταία Ενημέρωση στις Τρίτη, 11 Δεκεμβρίου 2018

"Από τον σχολικό εκφοβισμό στις θετικές διαπροσωπικές σχέσεις"
Η μαθητική ομάδα του σχολείου μας συμμετείχε το απόγευμα της Τρίτης 11 Δεκεμβρίου στην ενημερωτική εκδήλωση με θέμα:" Από τον σχολικό εκφοβισμό στις θετικές διαπροσωπικές σχέσεις", στο Δημοτικό Θέατρο "Αστέρια". Στην ανοιχτή εκδήλωση, η οποία διοργανώθηκε από το 4ο Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού Κεντρικής Μακεδονίας και περιλάμβανε τέσσερις επιστημονικές εισηγήσεις, οι μαθητές και οι μαθήτριες μας είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν ενεργά παρουσιάζοντας το δρώμενο "Ο σχολικός εκφοβισμός έτσι...και αλλιώς" καθώς και σχετικό video που δημιούργησαν με την επιμέλεια και την καθοδήγηση της καθηγήτριας αγγλικών του σχολείου μας κ.Κλούρα Κατερίνας, σε μια προσπάθεια να εκφράσουν τις ανησυχίες και τις απόψεις τους για το φαινόμενο του σχολικού εκφοβισμού με τον δικό τους τρόπο.
Βίντεο που επιμελήθηκε ο μαθητής Λάντος Πέτρος https://youtu.be/NAZC8QUFmmc
Φωτογράφηση: Βαλιώκη Εμη