ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΡΥΘΡΟ ΣΤΑΥΡΟ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΑΝΑΠΗΡΙΚΩΝ ΑΜΑΞΙΔΙΩΝ

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 04 Ιουνίου 2018

Χιλιάδες πλαστικά καπάκια που συγκέντρωναν όλη τη χρονιά οι μαθητές του 5ου Γυμνασίου Σερρών , προσφέρθηκαν στον ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΡΥΘΡΟ ΣΤΑΥΡΟ για να διατεθούν στην αγορά αναπηρικών αμαξιδίων. Η μεταφορά-παράδοση-παραλαβή έγινε με τη συμβολή του Τμήματος Περιβάλλοντος του Δήμου Σερρών την Τετάρτη 23 Μαρτίου 2018, κατά τη διάρκεια του ECO FESTIVAL στα περίπτερα του 5ου Γυμνασίου Σερρών και του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΡΥΘΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ.
Η Πρόεδρος του Περιφερειακού Τμήματος του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΡΥΘΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ κ. Μαρία Θεοδωρίδου, συνεχάρη την εκπαιδευτική κοινότητα του 5ου Γυμνασίου Σερρών για αυτή την πράξη εθελοντικής κοινωνικής προσφοράς και οικολογικής συνείδησης.