Διοργάνωση «Ημέρας Αθλητικής Φιλίας» με το Γυμνάσιο Νέου Σκοπού

Τελευταία Ενημέρωση στις Τρίτη, 19 Ιουλίου 2016

Διοργάνωση «Ημέρας Αθλητικής Φιλίας» με το Γυμνάσιο Νέου Σκοπού για την εμπέδωση την συνεργασίας μεταξύ σχολικών μονάδων (19/4/2016)
Με το σύνθημα " Ο αθλητισμός προάγει τη φιλία και τη συνεργασία μεταξύ ανθρώπων, σχολείων και κοινωνιών" το 5ο Γυμνάσιο Σερρών και το Γυμνάσιο Νέου Σκοπού, διοργάνωσαν την Τρίτη 19 Απριλίου 2016 συνάντηση "Αθλητικής Φιλίας" στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Γυμνασίου Νέου Σκοπού .Κατα τη συνάντηση διεξήχθηκαν αγώνες ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ, ΜΠΑΣΚΕΤ, ΧΑΝΤΜΠΩΛ και ΒΟΛΕΥ ματαξύ μαθητών των δυο σχολείων καθώς και αγώνας ΒΟΛΕΥ μεταξύ Καθηγητών-Μαθητών
Στη συνάντηση παραβρέθηκαν ο Σχολικός Σύμβουλος Φυσικής Αγωγής κ. Απόστολος Ντάνης, ο Καθηγητής του ΤΕΦΑΑ Σερρών κ. Ιωάννης Βράμπας, οι Διευθυντές , εκπαιδευτικοί και μαθητές των δύο σχολείων. Μετά το πέρας των αγώνων έγινε ανταλλαγή αναμνηστικών από τα δύο σχολεία και απονεμήθηκαν διπλώματα συμμετοχής σε όλους τους μαθητές/τριες που συμμετείχαν.