Τελευταία Ενημέρωση στις Τρίτη, 19 Ιουλίου 2016

Συμμετοχή δύο μαθητικών ομάδων στον Πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό Ποίησης κατά του σχολικού εκφοβισμού «Youth4Greece» του Saferinternet. Μετά από την επιτυχή αξιολόγηση, ένα από τα ποιήματα επιλέχθηκε για δημοσίευση στην Ποιητική Συλλογή για το Διαδίκτυο του Saferinternet.gr.

Το σχολείο μας συμμετείχε στον Πανελλήνιο διαγωνισμό «Youth4Greece» του Saferinternet «ΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗ ΤΗΣ ΡΗΤΟΡΙΚΗΣ ΜΙΣΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥ CYBERBULLYING».
Το ποίημα των μαθητριών Γάτου Χρυσούλας, Δήμογλου Μαρίας, Καδή Κωνσταντίνας και Καρυοφυλλάκη Ευγενίας, μετά από επιτυχή αξιολόγηση, επιλέχθηκε για δημοσίευση στην Ποιητική Συλλογή για το Διαδίκτυο του Saferinternet.gr.
Υπεύθυνος Εκπαιδευτικός: Ευάγγελος Δημητριάδης ΠΕ19

Το λάθος το δικό σου
ο διαδικτυακός εκφοβισμός σου
Στο διαδίκτυο αν χαθείς
στη σιωπή μη βυθιστείς
Αν σε δύσκολη θέση βρεθείς
βοήθεια από εμένα να ζητήσεις
Στον εκφοβισμό σου μην εγκλωβιστείς
είμαι κοντά σου να θυμηθείς.

Γάτου Χρυσούλα, Δήμογλου Μαρία, Καδή Κωνσταντίνα, Καρυοφυλλάκη Ευγενία