Κοινωνικό Παντοπωλείο της Ιεράς Μητρόπολης Σερρών

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 10 Ιανουαρίου 2020

Σήμερα, Παρασκευή 20-12-2019, ολοκληρώθηκε μια δραστηριότητα αλληλεγγύης και αγάπης με την παράδοση τροφίμων μακράς διάρκειας στο κοινωνικό παντοπωλείο της Ιεράς Μητρόπολης Σερρών
Οι μαθητές του σχολείου μας είναι ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένοι τα τελευταία χρόνια και διαχέουν την πράξη της αλληλεγγύης συγκεντρώνοντας τρόφιμα μακράς διάρκειας με την ευχή να καλυτερέψουν οι κοινωνικές και οικονομικές συνθήκες και οι συνάνθρωποί μας με την εργασία τους να καλύπτουν τις ανάγκες τους.
Ελάτε μαζί μας σ’ αυτή την όμορφη γιορτή αγάπης.
Όλοι μαζί μπορούμε να κάνουμε τη διαφορά
και μην ξεχνάμε ότι:
« η αγάπη είναι πράξη, είναι συμμετοχή, είναι ευτυχία
&
Η προσφορά είναι πράξη ευθύνης – πράξη αλληλεγγύης
και επιστρέφει σ΄ εμάς γεμίζοντας την ψυχή μας αγαλλίαση»
Ευχαριστούμε τους γονείς όλων των μαθητών για την αρωγή και συμπαράστασή τους στις πρωτοβουλίες μας. Χωρίς αυτούς δε θα μπορούσαμε να φέρουμε τα επιθυμητά αποτελέσματα.
Επίσης ευχαριστούμε όλη τη σχολική κοινότητα που αγκαλιάζει αυτή τη δραστηριότητα και μας δίνει το χώρο και τις κατάλληλες συνθήκες για να λειτουργήσουμε.
Καλά Χριστούγεννα & Ευτυχισμένος ο Καινούργιος Χρόνος με περισσότερα χαμόγελα.
Οι μαθητές της Β τάξης του 5ου Γυμνασίου Σερρών