ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕ η ΧΟΡΩΔΙΑ μας στη 10η ΔΙΕΘΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΧΟΡΩΔΙΩΝ!

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 05 Μαρτίου 2018

Η χορωδία σχολείου μας! Ένα εξαιρετικό παράδειγμα ομαδοσυνεργατικότητας και μουσικής διαπαιδαγώγησης. Εβδομήντα και πλέον παιδιά, που εργάζονται με πάθος, αλληλεπιδρούν με υπευθυνότητα και απολαμβάνουν τη μουσική ερμηνεία!

Αυτή τη φορά, η χορωδία του 5ου Γυμνασίου Σερρών εντυπωσίασε στη μεγαλύτερη Ευρωπαϊκή Συνάντηση Μουσικής, στη 10η Διεθνή Συνάντηση Σχολικών Χορωδιών Καρδίτσας! Η παράσταση δόθηκε την Παρασκευή 2 Μαρτίου 2018, στη αίθουσα Συναυλιών του Hotel KIERION.
Συγχαρητήρια στην κ. Νίκη Στανίση, Καθηγητρια Μουσικής του σχολείου μας, εμπνευστή, δημιουργό και καθοδηγητή αυτού του μουσικού συνόλου. Συγχαρητήρια στην πιανίστρια κ. Νατάσα Σιδηροπούλου, που προσφέρει απλόχερα το ταλέντο και την καλλιτεχνική της παιδεία στα παιδιά της χορωδίας μας.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η χορωδία μας θα λάβει μέρος στη 10η Διεθνή Συνάντηση Μαθητικών Χορωδιών, στην πόλη της Καρδίτσας, την Παρασκευή 2 Μαρτίου 2018. Στο Διεθνές Φεστιβάλ θα συμμετέχουν εξαιρετικά μουσικά σύνολα από το Ελλάδα και εξωτερικό, ενώ θα παρευρεθούν σε αυτό κορυφαίες προσωπικότητες της τέχνης.