"ΕΠΤΑ ΛΑΙΚΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ" από τη ΘΕΑΤΡΙΚΗ μας ΟΜΑΔΑ στους ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ 2018

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 26 Φεβρουαρίου 2018

Επτά λαϊκά παραμύθια, ανεκτίμητη πολιτιστική κληρονομιά του τόπου μας, ζωντάνεψαν μέσα από το υποκριτικό ταλέντο των μαθητών μας στους "Πανελλήνιους Μαθητικούς Καλλιτεχνικούς Αγώνες 2018" που διοργάνωσαν τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη, στις 23 και 24 Φεβρουαρίου 2018.
Οι μύθοι που «αφηγήθηκαν» οι μαθητές μας και με τους οποίους μεγάλωσαν γενιές και γενιές είναι:
«Ποιο είναι το γληγορότερο πράγμα στον κόσμο»,
«Το Δίκαιο βασιλεύει ή το Άδικο»,
«Ο Πιπιλογιάννης»,
«Δεκαοχτώ ψωμιά»,
«Ο μαρμαρωμένος βασιλιάς»,
«Ο Αη Γιώργης κι ο δράκος»,
«Η Νεράιδα Κερκίνη»
Συγχαρητήρια στα 31 παιδιά της Θεατρικής μας Ομάδας, για την μεγάλη τους προσπάθειά και την επάξια εκπροσώπηση του σχολείου μας.
Συγχαρητήρια στην κ. Ελένη Βαζάκα Απτραλίδου για την πρωτοβουλία, για τη θεατρική διδασκαλία, και τον γενικό συντονισμό της Θεατρικής Ομάδας.
Ευχαριστούμε την κ. Κατερίνα Σταυριδου για την Τεχνική και Ηλεκτρονική Υποστήριξη της Θεατρικής Ομάδας.

Η Ομάδας μας συνεχίζει να προετοιμάζεται με άλλο έργο, για τη Συμμετοχή της στη "Θεατρική Άνοιξη Εφήβων" του ΔΗΠΕΘΕ ΣΕΡΡΩΝ.