ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΣΤΟ "ΣΤΟΛΙΖΩ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ"

Τελευταία Ενημέρωση στις Σάββατο, 16 Δεκεμβρίου 2017

Το σχολείο μας έδωσε το παρόν στην μεγάλη γιορτή «Στολίζω την πόλη μου” που διοργάνωσε ο Δήμος Σερρών και το Τμήμα Πολιτισμού Αθλητισμού και Νέας Γενιάς σε συνεργασία με την Α΄ Βάθμια και Β΄ Βάθμια Εκπαίδευση Ν. Σερρών “ στην Πλατεία Κρονίου.
Οι μαθητές μας, με την επίβλεψη των καθηγητριών τους κ. Κατερίνας Κλούρα και κ. Κατερίνας Σταυρίδου, κατασκεύασαν δικά τους στολίδια από ανακυκλώσιμα υλικά και με αυτά στόλισαν το φυσικό χριστουγεννιάτικό δέντρο που μας διέθεσε η δημοτική αρχή.
Την πιο γλυκιά εντύπωση όμως άφησαν τα σπιτικά κεράσματα (κουραμπιέδες, σοκολάτες, μελομακάρονα κ.ά.) που παρασκεύασαν οι μαθητές μας και τα προσέφεραν στους περαστικούς και στα γυρω καταστήματα.
Το στολισμένο Χριστουγεννιάτικο δεντράκι μας, που επισκέφθηκε και ο Δήμαρχος Σερρών κ. Πέτρος Αγγελίδης, βρίσκεται στην πλατεία Κρονίου, στην αρχή του κάτω πεζόδρομου.
ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ!
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!