5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΕΡΡΩΝ- Ecomobility 2017

Τελευταία Ενημέρωση στις Σάββατο, 11 Φεβρουαρίου 2017

Οι μαθητές ενημερώνουν τους συμπολίτες μας για ορθή χρήση των ποδηλατοδρόμων
Ενημερωτική δράση για την χρησιμότητα και την ορθή χρήση των ποδηλατοδρόμων πραγματοποίησε η περιβαλλοντική ομάδα Εcomobility του 5ου Γυμνασίου. Οι μαθητές μοίρασαν στους περαστικούς ενημερωτικά φυλλάδια , προσφέροντας τους ένα χειροποίητο ποδήλατο με ανακυκλώσιμα υλικά.

Η ενημερωτική δράση που είχε σημαντική απήχηση στους συμπολίτες μας, πραγματοποιήθηκε στο ποδηλατόδρομο της Κων/νου Καραμανλή, το πρωί του Σάββατου 11 Φεβρουαρίου 2017.

Το πρόγραμμα Ecomobility του 5ου Γυμνασίου υλοποιείται από μαθητική ομάδα που συντονίζει η εκπαιδευτικός κ. Κατερίνα Σταυρίδου. Η παρουσίαση και η αξιολόγησή του προγράμματος από την ειδική επιτροπή του ECOCITY, θα πραγματοποιηθεί σε ειδική εκδήλωση τη Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2017