ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ "ΜΑΘΗΤΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΝ" - ΤΟ 3ο ΒΡΑΒΕΙΟ στο ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ!

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 21 Απριλίου 2016
ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όλους τους μαθητές του 5ου Γυμνασίου Σερρών για την συμμετοχή τους στον διαγωνισμό "Μαθητών Επιχειρείν'' που πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί στον χώρο του Εμπορικού Επιμελητηρίου Σερρών με τη συμμετοχή 25 μαθητικών ομάδων από σχολεία όλου του νομού.
Ιδιαίτερα συγχαρητήρια στους μαθητές του Γ2 και την συντονίστρια τους κ. Κλούρα Κατερίνα,οι οποίοι με την εικονική επιχείρηση ''Σέρρες proωθείν'' κέρδισαν το ΤΡΙΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ !!!
Οι άλλες δύο ομάδες με τις οποίες συμμετείχε το σχολείο μας ήταν:
α) "Το παραδοσιακό λουκούμι Ακανές" από τη Ομάδα Φωτογραφίας "5ο κλικ" με συντονιστή τον κ. Αθανάσιο Αθανασιάδη και
β) "Το εργαστήρι διακόσμησης Πασχαλινών λαμπάδων" με υπεύθυνες τις εκπαιδευτικούς κ. Νίκη Στανίση, κ. Στέλλα Εσκιτζοπούλου, και κ. Κατερίνα Σταυρίδου.