ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ "ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ" Μία διαφορετική ανάγνωση της πόλης

Τελευταία Ενημέρωση στις Τρίτη, 23 Φεβρουαρίου 2016

Ένα διαφορετικό ταξίδι γνωριμίας στην πόλη μας, έκαναν μαθητές του σχολείου μας, στα πλαίσια του προγράμματος «Διαβάζω την πόλη μου», που διοργανώθηκε από τη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σερρών και τον Σύλλογο Αρχιτεκτόνων Σερρών.

Ο Αρχιτέκτονας κ. Ανδρέας Βάκαλος παρουσίασε με εξαιρετικό τρόπο στα παιδιά τα πραγματικά σημάδια της ιστορίας της πόλης των Σερρών, έτσι όπως αυτά αποτυπώνονται στην αρχιτεκτονική και στην πολεοδομία της.
Στο πρόγραμμα συμμετείχαν τα τμήματα Β2 και Β3 με τους υπευθύνους εκπαιδευτικούς Εμμανουηλίδου Μ., Δανιηλίδη Δημήτρη, Κοσατζή Χρυσή και Αλεβιζάκη Παναγιώτα.
Το σχολείο μας ευχαριστεί την Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σερρών, τον Σύλλογο Αρχιτεκτόνων Σερρών και προσωπικά τον κ. Ανδρέα Βάκαλο για την παρουσίαση του προγράμματος.